Światowy Dzień Udaru Mózgu

W 2019 roku Światowy Dzień Udaru Mózgu przypada na 29 października (wtorek).

Światowy Dzień Udaru Mózgu to święto, które ma za zadanie podkreślić poważny charakter i wysokie wskaźniki występowania udaru mózgu, podnieść świadomość w zakresie zapobiegania i leczenia tej choroby oraz zapewnić lepszą opiekę i wsparcie dla osób, które przeżyły udar mózgu.

Dyrekcja Szpitala Kolejowego w Wilkowicach, zaprasza pacjentów, osoby odwiedzające oraz personel placówki na I spotkanie edukacyjne w ramach obchodów Światowego Dnia Udaru Mózgu.

W programie, pomiary ciśnienia tętniczego, pomiary glukozy u osób odwiedzających i personelu, filmy i materiały edukacyjne na temat udaru mózgu, informacje na temat kampanii zapobiegam.pl.

Serdecznie zapraszamy we wtorek w godzinach od 9:00 do 12:00 na stołówkę szpitalną.

Partnerzy wydarzenia:

– Fundacja Udaru Mózgu