Budżet Obywatelski Województwa Śląskiego

  • Home
  • Budżet Obywatelski Województwa Śląskiego

Budżet Obywatelski Województwa Śląskiego

Z ogromną satysfakcją pragniemy poinformować, iż nasze zadanie p.n. ,,Wsparcie obywatelskie Szpitala Kolejowego w Wilkowicach – zakup samochodu do transportu pacjentów. Społeczna symbioza” (Kod projektu: MBO-1766/P1/19 Szacunkowy koszt: 210 000,00 PLN), biorące udział w I edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego Województwa Śląskiego, zostało Uchwałą nr 2846/88/VI/2019 Zarządu Województwa Śląskiego z dnia 19.12.2019 r. zakwalifikowane do realizacji.

Mieszkańcy Województwa Śląskiego mogli wybierać wśród 85 zadań podzielonych na poszczególne pule – 1 wojewódzką i 7 pul podregionalnych. Zgodnie z regulaminem Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego do realizacji są przeznaczane te zadania, które uzyskały największą liczbę głosów, do momentu wyczerpania puli środków finansowych przeznaczonych na budżet obywatelski w danej puli.

Listę zadań do realizacji w ramach I edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego zatwierdził Zarząd Województwa Śląskiego. Znajdują się na niej 43 zadania na łączną kwotę ponad 9 milionów złotych.

Tym większą radość sprawił nam fakt, iż nasze zadanie zdobyło 3796 głosów i jest to największa ilość głosów spośród wszystkich zatwierdzonych zadań!!!

Wyrażamy serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy wsparli nasze działania i oddali głos na nasze zadanie.

Lista zadań do realizacji: https://bo.slaskie.pl/bo/projekty/1?stage=5

  • Udostępnij

Szpital Kolejowy

Skip to content