Młodzież z ŚGM w naszym Szpitalu

Młodzież z ŚGM w naszym Szpitalu

20 lipca Szpital Kolejowy gościł grupę pielgrzymów, którzy przybyli na Światowe Dni Młodzieży do Polski.

Na zaproszenie siostry Jadwigi, pielęgniarki z Oddziału Rehabilitacji, przyjechali do nas pielgrzymi z Kolumbii, Libanu, Egiptu, Włoch, Somalii, Brazylii oraz z Gdańska, w sumie 15 osób.

Spotkanie rozpoczęło się Mszą Świętą, którą koncelebrowali księża z Polski, Włoch i Brazylii.

Po mszy młodzież przedstawiła licznie zgromadzonym pacjentom przygotowane wcześniej scenki przedstawiające przypowieści z Biblii w formie pantomimy:

– O miłosiernym samarytaninie.

– O synu marnotrawnym.

Po wystąpieniu, pielgrzymi zaprezentowali kraje, z których pochodzą, zachęcając widzów do wspólnego śpiewu i zabawy.

Zgromadzeni pacjenci przyjęli młodzież bardzo serdecznie, ta zaś podzieliła się z nimi upieczonym przez siebie chlebem oraz modlitwą.