Ograniczenie odwiedzin pacjentów obowiązujące od dnia 12.01.2023r.

Ograniczenie odwiedzin pacjentów obowiązujące od dnia 12.01.2023r.

Ze względu na wzrost zakażeń wirusami grypy oraz pojawienie się nowych wariantów wirusa COVID-19, od dnia 12.01.2023r. do odwołania wprowadza się czasowe ograniczenie odwiedzin pacjentów na terenie SP ZOZ Szpitala Kolejowego w Wilkowicach-Bystrej.

Odwiedziny możliwe są w szczególnych sytuacjach, po uzgodnieniu z Lekarzem Kierującym Oddziałem lub jego Zastępcą, a w godzinach popołudniowych lub w dniach ustawowo wolnych od pracy z lekarzem dyżurnym danego Oddziału.

Osoby odwiedzające zobowiązane są do:
– dezynfekcji rąk,
– zasłaniania przez cały okres pobytu w budynku Szpitala ust i nosa maseczką, najlepiej KN95 (zakup maseczek w Szpitalu nie jest możliwy),
– stosowania się do zaleceń personelu medycznego.

Całkowity zakaz odwiedzin obowiązuje osoby z objawami infekcji (katar, ból gardła, podwyższona temperatura, kaszel).

Prosimy, aby czas odwiedzin nie przekraczał 30 min., a na Sali przebywała tylko 1 osoba odwiedzająca.
W sytuacjach koniecznych, podpisaną paczkę dla pacjenta pozostawiamy w Punkcie Kontroli w godzinach: 14.30 – 16.30.

Prosimy o zrozumienie i dostosowanie się do powyższych zasad. Mają one na uwadze bezpieczeństwo epidemiologiczne pacjentów.