Informujemy, że okresie od 31.07.2020r. do 26.10.2020r. w naszym Szpitalu zrealizowane zostało zadanie inwestycyjne p.n.

„Modernizacja klatki schodowej i dostosowanie jej do przepisów ochrony przeciwpożarowej – budynek główny SP ZOZ Szpitala Kolejowego w Wilkowicach-Bystrej”

Wartość inwestycji: 363 400,62 zł.

Dofinansowanie z budżetu Samorządu Województwa Śląskiego: 362 725,00 zł.
Środki własne Szpitala: 675,62 zł.

Zrealizowane etapy inwestycji:

1. Wymiana istniejących drzwi do klatki schodowej na każdej kondygnacji, stanowiącej drogę ewakuacyjną na przeciwpożarowe, dymoszczelne E15 30.
  2. Wykonanie przeszklenia przeciwpożarowego E160 istniejących, poddanych renowacji zestawów przeszklonych, drewnianych na II i III p.
  3. Wymiana drzwi zewnętrznych i wewnętrznych. w wiatrołapie z automatyką napowietrzającą.
  4. Montaż 2 klap oddymiających klatkę schodową oraz szyb dźwigu osobowego.
  5. Podwyższenie pochwytów balustrady do h=1,1m.
  6. Wykonanie dodatkowych pochwytów przy ścianach klatki schodowej.
  7. Wykonanie nowego oświetlenia podstawowego i ewakuacyjnego.
  8. Wykonanie nowej instalacji oddymiania klatki schodowej.