Zalecenia dla pacjenta z zaplanowaną hospitalizacją

 • Home
 • Zalecenia dla pacjenta z zaplanowaną hospitalizacją

Zalecenia dla pacjenta z zaplanowaną hospitalizacją

Szanowny pacjencie

Prosimy o zapoznanie się z zamieszczonymi poniżej zasadami pozwalającymi na zminimalizowanie ryzyka zachorowania na COVID-19 (koronawirus SARS-CoV-2) w związku z zaplanowaną hospitalizacją w Szpitalu Kolejowym w Wilkowicach.

 1. Przed przyjęciem do szpitala:
  – Pozostawanie w minimum 7 dniowej (optymalnie-14-dniowej) kwarantannie domowej wraz z domownikami,
  – Unikanie wychodzenia z domu do miejsc publicznych, poruszania się środkami transportu zbiorowego,
  – Unikanie kontaktów interpersonalnych,
  – Częste mycie lub/i dezynfekcja rąk,
  – Dyscypliny noszenia maski lub przyłbicy,
  – Monitorowania temperatury 1 raz dziennie,
  – Obowiązek telefonicznego poinformowania szpitala o wystąpieniu objawów zakażenia (kaszel, gorączka, duszność) lub ekspozycji na wirusa SARS-CoV-2 (koronawirusa), także domowników.
 2. Na dzień przed przyjęciem, w godzinach od 13:30 do 13:45
  – Należy zgłosić się z dowodem osobistym, założoną maseczką oraz zachowaniem co najmniej 2 metrowego odstępu od innych osób,
  – O ile to możliwe, należy przychodzić bez osób towarzyszących, ewentualnie z domownikiem,
  – Wizyta w Punkcie Pobrań badań SARS-CoV-2 (koronawirus) – tylne boczne wejście do szpitala (tzw. obszar B) celem wykonania testu na obecność wirusa. Pacjent podjeżdża samochodem, opuszcza szybę oraz okazuje dowód osobisty. Po uwierzytelnieniu tożsamości nastąpi pobranie wymazu.
  – Tylko ujemny wynik testu warunkuje przyjęcie do szpitala, o którym pacjent zostanie poinformowany telefonicznie przez lekarza oddziału,
  – W przypadku braku możliwości zgłoszenia się na wykonanie badania w kierunku koronawirusa SARS-CoV-2 w wyznaczonym terminie badanie wykonuje się w dniu przyjęcia a następnie pacjent podawany jest izolacji na oddziale. Dalsze postępowanie uzależnione jest od uzyskanego wyniku.
  – W przypadku planowego terminu przyjęcia w poniedziałek, należy zgłosić się w niedzielę w godzinach od 11:00 do 11:15.
  – W przypadku niezgłoszenia się w wyznaczonym terminie u pacjenta nie zostanie wykonany wymaz.
 3. W dniu zgłoszenia do przyjęcia
  – Pacjent z ujemnym wynikiem na obecność SARS-CoV-2 oczekuje na przyjęcie w Izbie Przyjęć z założoną maseczką medyczną, zachowując co najmniej 2 metrowy odstęp w poczekalni lub na zewnątrz szpitala,
  – O ile to możliwe, należy przychodzić bez osób towarzyszących,
  – Przed wejściem do Izby Przyjęć każda osoba (pacjent) ma dokonywany pomiar temperatury ciała oraz przeprowadzany jest wywiad epidemiologiczny w kierunku podejrzenia zakażenia wirusem SARS-CoV-2. W przypadku odchyleń osoba dokonująca pomiaru udziela informacji o braku możliwości przyjęcia do szpitala. Pacjent zobowiązany jest do powrotu do domu oraz skontaktowania się z lekarzem POZ.
  – W Izbie Przyjęć przed dokonaniem rejestracji pacjenta należy przygotować dowód osobisty, dane kontaktowe osoby do uzyskiwania informacji o stanie zdrowia.
 4. Postępowanie po przyjęciu do szpitala w oddziale
  – Pacjent przyjmowany do szpitala przynosi w miarę możliwości maseczki medyczne lub bawełniane, jedna maska na każdy dzień planowanego pobytu (minimum 7 sztuk)
  – Maska jest każdorazowo zakładana w sytuacji:
  opuszczania sali
  gdy w obrębie sali pacjent przebywa w mniejszej odległości niż 2 m od innej osoby
  gdy personel medyczny lub pomocniczy wchodzi na salę
  – Opuszczanie sali przez pacjenta w trakcie pobytu należy ograniczyć do niezbędnego minimum; wówczas pacjent zawsze zakłada maskę i dezynfekuje lub myje ręce przed opuszczeniem pomieszczenia.

 

 • Udostępnij

Szpital Kolejowy

Skip to content