Zasady odwiedzin pacjentów od 01.05.2022r.

Zasady odwiedzin pacjentów od 01.05.2022r.

Zalecenia dotyczące organizacji odwiedzin pacjentów przebywających na oddziałach szpitalnych, oparte na rekomendacjach opublikowanych przez Ministerstwo Zdrowia w dniu 28.04.2022 r.

Szanowni Państwo,
biorąc pod uwagę bezpieczeństwo innych pacjentów oraz personelu Szpitala uprasza się, aby osoby z objawami infekcji (przykładowo, z jednym z następujących objawów: katar, ból gardła, kaszel, podwyższona temperatura ciała, dreszcze, duszność, ogólne osłabienie) powstrzymały się od odwiedzania pacjentów.

Wszyscy Państwo odwiedzający, proszeni są o stosowanie następujących zaleceń:
· poruszając się po terenie Szpitala konieczne jest noszenie maseczki zasłaniającej nos i usta;
· prosimy o dezynfekcję rąk;
· prosimy o zachowania, tzw. dystansu społecznego od innych osób;
· prosimy, by pacjenta odwiedzała jednocześnie tylko jedna osoba; druga osoba może odwiedzić pacjenta, gdy pierwsza opuści Szpital;
· prosimy, by czas odwiedzin wynosił do 20 minut (przy zachowaniu okresu odwiedzin – codziennie od 14:00 do 17:30).

Z poważaniem i nadzieją na zrozumienie konieczności stosowania powyższych zasad

Dyrektor do spraw lecznictwa
lek. Jaromir Szałajko